top of page

Nový rok, nové webové stránky

Nový rok, nové webové stránky! Jen, tak trochu. I když letos neplánujete rebranding nebo úplnou změnu webových stránek, je důležité je každých pár měsíců obnovovat. Jaký je k tomu lepší čas než začátek roku?


Aktualizace webových stránek je důležitá ze dvou důvodů:


Udržuje je aktuání (abyste nesdíleli informace, které by mohly být zastaralé).

Pomáhá vaší optimalizaci pro vyhledávače SEO.

Zde je kontrolní seznam 3 hlavních věcí, které byste měli na svých webových stránkách v roce 2023 aktualizovat.

Jste připraveni? Jdeme na to!


Nový rok, nové webové stránky. Proč aktualizovat svůj web.

Kontrolní seznam SEO pro rok 2024


1. Vyměňte obrázky na webu a optimalizujte je

Projděte své webové stránky a nahraďte všechny zastaralé obrázky. Zde je několik míst, na která byste se měli zaměřit:


Stránka o vás (zastaralé snímky? Ne, díky!).

Vaše stránka s produkty nebo službami (Odstraňte všechny sezónní obrázky a nahraďte je aktuálními).

Vaše kontaktní stránka

Při výměně těchto obrázků se ujistěte, že jsou nové obrázky správně optimalizovány. Slovem "optimalizované" myslím to, že se chcete ujistit, že 1) mají správnou velikost a 2) mají odpovídající alt text.


2. zveřejnění na svém firemním profilu Google

Příspěvky na firemním profilu Google jsou skvělým způsobem, jak se rychle spojit se svým publikem. Pokud někdo najde vaše webové stránky prostřednictvím vyhledávače Google, budou tyto příspěvky na Business profilu tím prvním, co uvidí.


Doporučuji vytvořit plán obsahu příspěvků, stejně jako na Instagramu. Nemusí to být nic složitého - stačí, když budou příspěvky krátké a milé. Zde je několik nápadů, co můžete zveřejňovat:


Aktualizace produktů a jejich uvedení na trh

Sezónní speciální nabídky

Speciální hodiny nebo otevírací doba (pro místní podniky)

Virtuální a/nebo osobní akce

A pokud ještě nemáte firemní profil na Googlu, založte si ho! Je zcela zdarma a pomůže vám zobrazit vaše webové stránky na Googlu.


3. zkontrolovat a aktualizovat staré příspěvky a stránky na blogu.

A konečně poslední věc, kterou byste měli udělat, je audit vašich webových stránek, zda nemají zastaralý obsah. Pokud jste například napsali příspěvek na blogu s názvem "Nejlepší tipy SEO pro rok 2023" nebo "Průvodce valentýnskými dárky 2023", měli byste je aktualizovat na rok 2024.


Ujistěte se, že adresa URL/permalink zůstane stejná, protože její změna negativně ovlivní vaši SEO optimalizaci. Doporučuji přidat na začátek příspěvku na blogu řádek "Aktualizováno [datum]", aby čtenáři věděli, že se dívají na nejaktuálnější informace.


Pokud jde o stránky vašeho webu, projděte si je a zkontrolujte jejich text. Je pravděpodobné, že některá sdělení jsou zastaralá nebo již nejsou relevantní, proto si nezapomeňte vytvořit seznam a stránky webu podle něj aktualizovat.Doporučuji alespoň jednou ročně provést revizi a aktualizaci vašich webových stránek. Pokud můžete, provádějte to jednou za čtvrt roku. Vaše webové stránky jsou vaší výkladní skříní na internetu a je důležité, abyste je udržovali aktuální.


Představte si to jako jarní úklid. Kdybyste vlastnili výlohu, nenechali byste okna a podlahy zaprášené, že ne? Stejný koncept platí i pro vaše webové stránky.


Byl pro vás článek užitečný? Sdílejte ho s přáteli či kolegy na FB i Instagramu.27 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page