top of page

Co je to brandové focení?

Častou otázkou je, jaký je rozdíl mezi focením značky (brandovým)

a tradičním focení business portrétů?


Co je to brandové focení?
Co je to brandové focení?

Při telefonátu s klientem začínám otázkou "Jaké jsou vaše potřeby a proč máte zájem o fotografie pro své podnikání?". Často uslyším něco ve smyslu:


"No potřebuji pár portrétů... pár takových svých běžných snímků na web, nic super luxusního, prostě neformální. Pak také potřebuji fotky, na kterých budu pracovat, no a pak bych potřeboval fotky taky trochu zboží, nebo ze zákulisí, víte co myslím .. dává něco z toho smysl?"


Většinou to lidé nedokáží pojmenovat, ale BRANDOVÉ FOCENÍ je přesně to co hledají.

Brandové focení není tak docela business portrét, ani tak docela lifestylová fotografie a vlastně ani tak docela produktové focení .. je to kombinace těchto tří a všechno mezi tím.Jak definovat brandové focení?


Brandingové focení je strategické focení, při kterém získáte soubor profesionálních fotografií, které prezentují vás, vaši firmu a vaši osobnost.


Výsledné fotografie, které získáte z focení, jsou portréty se šmrncem. Jsou promyšlené, naplánované a strategické. Ukazují vaši osobnost. Jsou zábavné (slova předchozího klienta: "No, to byla mnohem větší zábava, než když tam někdo stojí a říká mi, abych se usmíval!").

Ukazují vás ve vašem živlu a světě podnikání.


Z tradičního business focení před korporátní budovou získáte jednu, dvě, MOŽNÁ tři vyretušované fotografie. To je vše. Dostanete jednu vítěznou, kterou můžete použít v celé své online prezentaci. S brandingovými fotografiemi získáte celý soubor. Kdykoli budete potřebovat fotografii pro cokoli - pro své webové stránky, e-mailový seznam, Pinterest, Instagram, Facebook, LinkedIn, vážně pro cokoli - můžete čerpat z tohoto focení.Kdy bych si měl/a objednat brandové focení?


Pokud provozujete vlastní firmu, existuje hned několik důvodů, proč byste si měli objednat brandové focení.


Zde je několik nejčastějších z nich:


  1. Když vytváříte nové webové stránky. U nových webových stránek vždy doporučuji mít vlastní fotografie. Nechcete přece uvíznout s obecnými obrázky z fotobanky a klasickým portrétem, který máte všude stejný.

  2. Před uvedením produktu nebo služby na trh. Spouštíte nový kurz? Podcast? Produktovou řadu? Službu? Pak je čas na brandové focení značky!

  3. Během rebrandingu. Ubíráte se ve svém podnikání novým směrem? Určitě je čas pořídit si aktualizované fotografie, které budou odrážet vaši novou značku.

  4. Pokud jste se přestěhovali do nové lokality. Rozhodně byste si měli pořídit aktualizované fotografie, které odrážejí vaši novou lokalitu, pracovnu apod.

A konečně, vřele doporučuji objednat si focení značky, když jste připraveni začít vážně rozvíjet své podnikání.


Chcete začít hned? Podívejte se na mou tvorbu Brandového focení a napište si o termín na klarapalmhanzl@gmail.com společně naplánujeme vaše focení, ať se již brzy můžete prezentovat se svými novými fotografiemi online.


50 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page