top of page

Instagramové novinky a jak je využít

Instagram přímo explodoval s novinkama v posledních týdnech a tak jsem si říkala, že by bylo fajn vám to tu shrnout. O některých jste možná slyšeli, jiné jste sami zaregistrovali, ale třeba to pro vás bude stále zajímavé čtení s pár aha momenty.

Pokud byste chtěli individuální konzultace pro své sociální síte, pak mě kontaktujte na klarapalmhanzl@gmail.com a spojíme se společně pro váš úspěch.PŘÍSPĚVKY Z PC

Pokud vás ta malá obrazovka telefonu nebaví a preferujete počítač, pak zbystřete. Nyní můžete přidávat své příspěvky i z desktop Instagram verze. V pravé horním rohu naleznete plusko v rámečku, otevře se vám okénko, do kterého přetáhnete požadovanou fotku nebo video a následně vás to povedu pro tvorbu příspěvku jako na telefonu.

INSTAGRAM COLLAB

Spolupracujete s fotografem, značkou či dalšími subjekty? Nyní je můžete označit při vkládání příspěvku jako "spolupracujícího" a fotografie se objeví i na jejich profilu a to s dvěma kolečky v levém horním rohu nad příspěvkem. Přecházení tedy z jednoho profilu do druhého bude tak jednodušší a co víc, získávání potenciálních klientů, bude o něco jednodušší.


LINK VE STORIES

A všichni zpívejme hallelujah! Konečně můžou mít link ve stories všichni uživatelé. Ať už máte business účet, creator nebo osobní, nyní máte tu možnost přidat link do svých stories i s 200 sledujícími. Do nedávné doby to bylo otevřené pouze pro účty s více jak 10 tisíci sledujícími.


ANALYTIKA

Instagram přidal nové metriky a údaje ke sledování výkonnosti vašeho profilu a jeho obsahu. Konkrétněji se teď dozvíte, kdo se zajímá o váš obsah nebo jaký je celkový dosah vašich příspěvků.


PLÁNOVÁNÍ ŽIVÉHO VSTUPU

Pokud jste již někdy dělali živý vstup pak jistě víte, že se začal ihned a čekali jste (modlili), že se někdo objeví. Nyní máte možnost si živý vstup naplánovat a dát tak lidem příležitost si tuto skutečnost pohlídat, zapsat ALE i zakliknout připomenutí na Insta. Můžete také sdílet do stories či jako příspěvek a vždy zde budete tlačítko pro přidání upozornění. Navíc si můžete svůj vstup nejprve vyzkoušet, pozvat do zkušební verze i spolumoderátory a živý vstup začít později.


"ADD YOURS"

neboli přidejte to své. Zde můžete přidat fotku produktu a přidat nálepku "add yours" s popisem přidejte svou fotku s naším produktem. Vytvoří se tak řetězec lidí, přidávajících fotky jak do svých, tak do vašich stories. Váš produkt bude vidět na stovkách, klidně i tisících dalších stories a zároveň budou všechny uloženy pod vaší nálepkou "add yours" tak, aby se na ně všichni mohli podívat. Rozšíří se tak možnost zacílení a povědomí.


Odnesli jste si něco z tohoto článku? Přišel vám informativní? Budu ráda za váš komentář, či sdílení vašim přátelům, které by to mohlo také zajímat.

34 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page