top of page

Jak ochránit svůj účet na Instagramu před hacknutím

Nejlepší způsob, jak ochránit svůj účet na Instagramu před hacknutím, je přijmout vhodná preventivní opatření. Zde je několik věcí, které můžete pro ochranu svého účtu udělat.


Jak ochránit svůj účet na Instagramu před hacknutím

Zapněte dvoufaktorové ověřování

Dvoufaktorové ověřování (2FA) je další úroveň zabezpečení, která má zajistit, aby lidé, kteří se snaží získat přístup k online účtu, byli těmi, za které se vydávají. Je to tedy další krok v přihlašovacím procesu po zadání uživatelského jména a hesla.

Funkci 2FA můžete na svém účtu Instagram nastavit v nastavení zabezpečení. Máte možnost, aby vám Instagram po zadání hesla buď zaslal bezpečnostní kód na váš e-mail nebo telefon, nebo, jak doporučuje Instagram, můžete nastavit aplikaci třetí strany, která bude bezpečnostní kódy generovat při každém přihlášení.


Zrušte přístup k podezřelým aplikacím

Instagram má přísné zásady proti připojování vašeho účtu k neautorizovaným aplikacím, například k aplikacím, které můžete používat pro zvyšování počtu svých sledujících. Tyto účty mohou váš účet vystavit bezpečnostním útokům, proto je od svého účtu odpojte. To můžete provést v nabídce Nastavení > Zabezpečení > Aplikace a webové stránky. Zkontrolujte také nastavení a ujistěte se, že váš účet není připojen k žádným dalším zařízením, která jste nepovolili.


Pravidelně obnovujte heslo pro Instagram

Slabá hesla patří mezi jeden z hlavních důvodů, proč dochází k hackerským útokům na účty. Doporučujeme měnit heslo každé tři měsíce, abyste snížili pravděpodobnost, že bude váš účet hacknut.

Váš účet na Instagramu je vaším majetkem, proto jej chraňte pomocí těchto tipů.


8 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page