top of page

Instagram business vs creator | jaký zvolit účet?

Instagram se neustále vyvíjí a jde dopředu a v nenávratnu jsou ty doby, kdy měli všichni jeden účet. Nyní máte na výběr ze tří možností - soukromí, firemní či účet tvůrce neboli creator. Mnoho lidí však tápe, jaký účet si zvolit pro svůj účel, zda creator nebo business.


A právě na to se v dnešním článku podíváme a pokusím se vám přiblížit, jak který z účtů pracuje.


Instagram business vs creator | jaký zvolit účet?

Instagram Business účet

Instagram Business účet - jak už název napovídá - je určen firmy s jasnou strategií monetizace na Instagramu. Některé funkce, které jsou k dispozici pro firemní účty, by měly pomoci vašemu obchodnímu růstu. Firemní účty mohou například vytvořit instagramový obchod a prodávat přímo přes Instagram. Tyto nakupovatelné příspěvky umožňují uživatelům nakupovat položky přímo z příspěvku, což zjednodušuje a snižuje proces konverze.


Podnikatelské účty mají také širší výběr tlačítek s výzvou k akci na profilu, jako je rezervace schůzky, kontaktování zákaznického servisu nebo provedení rezervace.Další výhodou instagramových obchodních účtů je, že profily mohou plánovat své příspěvky a lze je integrovat s platformami třetích stran, jako je například PLANOLY.

Jednou z nejvýraznějších nevýhod pro mě u business účtu je, velmi limitovaný výběr hudby pro videa Reels. Instagram na videa Reels teď hodně tlačí a jako firemní účet jste takto znevýhdněni, jelikož nabízená hudba je většinou nevyhovující až troufám si říct děsná.

Instagram Creator účet

Účelem spuštění účtů pro tvůrce na Instagramu v roce 2019 bylo uspokojit potřeby tvůrců vytvořit vlastní značku, jako jsou influenceři, kteří nemusí nutně podnikat. Primárním účelem těchto účtů je vytvářet partnerství se značkou, budovat fanouškovské základny.

Hlavním rysem účtu pro tvůrce, je možnost vytvářet příspěvky pro placenou spolupráci a partnerství – něco, co na firemních účtech není k dispozici. Tvůrci obsahu často spolupracují s jinými značkami, aby je propagovali a ovlivnili jejich publikum. Pokud jde o analýzy, účty tvůrců poskytují spoustu informací o publiku, zveřejňují výkon a umožňují tvůrcům porozumět tomu, jak si jejich obsah vede.

Další skvělou funkcí, kterou účty tvůrců mají, je možnost třídit zprávy do tří různých složek: obecné, primární a "žádosti". Je to skvělý způsob, jak třídit přijaté zprávy. Zatímco firemní účty omezují přístup k hudbě na Instagramu, tvůrci mají vše! Pokud tedy chcete vytvářet Reels s využitím nejnovějších trendy songů a zvuků, měl by být vaší volbou účet tvůrce.

Creator účty mohou být také soukromé, což firemní účty nemohou.


Takže, jaký účet byste si měli vybrat?

Můj názor je, pokud jste firma, která chce podporovat prodej prostřednictvím Instagramu, čili prodávat z příspěvků, pak je firemní účet jasnou volbou.

Pokud však nemáte v úmyslu prodávat na Instagramu, vyberte si účet tvůrce. Pro mě osobně je největší překážkou v obchodních účtech nemožnost používat hudbu v Reels. Tato videa jsou nyní klíčová k růstu, povědomí apokud je podniky či značky nevytvářejí, pak se ochuzují o další možnosti rozšíření své fanouškovské základny a tedy i zákazníků.

Mezi účty však můžete přecházet, vyzkoušejte si tedy oba dva a sami se rozhodněte, který má pro vás většé smysl.


ZÁKLADNÍ PŘÍRUČKA PRO ÚSPĚŠNÝ INSTAGRAM

Ebook pro úspěšný instagram jak na sítě

43 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page