top of page

Jak správně vyplnit Bio na Instagramu?

Vaše Instagramové bio je jednou z prvních věcí, které byste měli udělat při založení nového účtu. Naštěstí lze měnit tak, jak se vy nebo vaše firma vyvíjí. Vaše instagramové bio by mělo být strategicky napsané tak, aby dokázal přilákat vaše budoucí klienty, povzbudit uživatele ke sledování vašeho profilu a případně poslat návštěvníky na váš web či e-shop.


Jak správně vyplnit Bio na Instagramu?


Jak správně vyplnit Bio na Instagramu?

Nadpis (to tučné písmo ve vašem profilu) je VYHLEDATELNÉ! Ano! To znamená, že byste do něj opravdu měli vložit některá klíčová slova, která nejen vystihují vaše podnikání, ale také ta, které budou potenciální zákazníci pravděpodobně zadávat při vyhledávání.


Položte si tedy otázku - jaká je moje cílovka a co by tito lidé mohli vyhledávat? Pokud jste například trenér fitness, váš cílový zákazník může hledat výraz „fitness trenér“ nebo „osobní trenér“. Přidáním kteréhokoli z těchto klíčových slov do nadpisu okamžitě upoutáte pozornost spousty potenciálních zákazníků! Pro srovnání, pokud je vaším nadpisem vaše křestní jméno a příjmení (které Instagram nastaví jako výchozí), pak přijdete o spousty lidí, kteří hledají výrazy, které jsem zmínila výše.


Nadpis můžete upravit tak, že přejdete do svého profilu, kliknete na tlačítko „upravit profil“ a upravíte řádek s názvem „name“ nebo jméno, pokud máte profil v češtině. Vyberte některá slova, která popisují váš obor nebo podnikání, a přemýšlejte o lidech, kteří by tato slova mohli použít při vyhledávání - viz níže.

Taková optimalizace je pouhou špičkou ledovce. Do svého profilu byste měli také přidat pár slov o tom co děláte a kdo jste. Měla by být také zahrnuta výzva k akci a následně odkaz, který zašle vaše sledující na nějaký hodnotný obsah jako je například váš blog, videa nebo e-knihy.

Tělo vašeho profilu by pak v jednoduchých větách či odrážkách mělo sdělovat pár informací o vás a

o vašem profilu. Kdo jste? Co děláte? Co u vás lidé najdou?


Například: Bio a veganská pleťová kosmetika.

Doručujeme v rámci Evropy.

Registrujte se a získejte slevy na nákup.


nebo stručná prezentace v jedné větě typu " Já jsem X a věnuji se Y které pomáhají lidem s Z"

Například: " Jsem cvičitelka jógy, která pomáhá zaneprázdněným matkám posílit jejich poporodní tělo."


Jak správně vyplnit Bio na Instagramu?

Jak správně vyplnit Bio na Instagramu?


Vašim návštěvníkům by, po přečtení vašeho BIO mělo ihned být jasné kdo jste a co na vašem profilu mohou očekávat.

Na druhou stranu existuje řada věcí, které byste NIKDY do svého Instagramového profilu vkládat neměli ...146 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page