top of page

5 důvodů proč udělat předsvatební focení

Pokud čtete tento článek, pak jste pravděpodobně zasnoubeni. Gratuluji!

Pomalu plánujete svůj velký den a během vyhledávání na internetu narazíte na zásnubní či předsvatební focení.

O co jde? Předsvatební focení (záleží na fotografovi), ale se mnou, je to něco jako hodinová procházka přírodou či městem, povídáme si a různě se zastavujeme a fotíme.

Z této procházky si odnesete přibližně 20-30 upravených fotek dle Vašeho výběru.

A k čemu to vůbec je, když budete mít focení během svatby? Tak se pojďme podívat na ty důvody.


Předsvatební focení zásnubní focení praha

První společné focení a pokoření trémy

Součástí svatebního focení bývá novomanželské focení, ideálně při západu slunce apod. Páry se toho většinou obávají, jelikož si nemyslí, že jsou fotografičtí, nevědí jak to probíhá a další.

A proto je tu předsvatební focení. Zvyknete si na fotoaparát, najdete si pózy, ve kterých se cítíte přirozeně, které jsou Vaše a během svatebního dne už budete vědět, co Vám sluší.

Navíc Vám vzniknou nádherné fotky, které Vám budou připomínat to krásné období zasnoubení!


Poznáte svého fotografa

Bohužel velmi málo fotografů se schází s klienty před svatbou u kávy, aby si řekli, co od sebe očekávají, jak bude den vypadat a vůbec se trochu poznali. Předsvatebním focením si tak vyzkoušíte osobnost fotografa, poznáte ho a on Vás. Už budete vědět jak spolu komunikovat a během svatebního focení to bude známý a ne cizí osoba. Budete se fotit již s někým, komu věříte a před kým se nemusíte stydět.


Možnost znovu prožít rande či žádost o ruku

Možná máte svoje krásné místo, kde jste se poznali, místo prvního rande, či místo, kde jste se zasnoubili. Vždy je krásné, když se necháte unést zpět do vzpomínek a já zachytím vaše emoce. Fantazii se meze nekladou! Když si vyberete místo, které je s Vámi spojené, věřím, že o to víc pro Vás takovéto fotky budou speciální! Zároveň budete více uvolnění, protože to místo znáte.

Nemáte takové místo? Vůbec nic se neděje, společně najdeme místečko vhodné k focení, ať už je to v ruchu města, u Vltavy, nebo popojedeme někam do přírody, či na hory.


zásnubní a předsvatební focení praha.jpg

Fotky můžete použít jako součást výzdoby, oznámení či svatebního webu

Jakmile jsou fotky Vaše, nabízí se spousta možností, jak s nimi naložit. Můžete jimi dozdobit nějaký svatební koutek, použít je na tištěné pozvánky nebo po Váš svatební web (vytvořím vám web jako pozvánku - ukázky)

Fotografie si můžete i vytisknout, aby ozdobily Vaše schodiště, chodbu, ložnici, nebo je můžete dát babičkám a dědečkům jako dárek.


Máte profesionální fotky v civilu a možná dárek pro babičky a dědečky

Fotografie si můžete i vytisknout, aby ozdobily Vaše schodiště, chodbu, ložnici, nebo je můžete dát babičkám a dědečkům jako dárek. Svatební fotky jsou nádherné, ale je fajn mít fotografie Vás dvou také v běžném oblečení.


TIP: Nevěsty dejte si zkoušku svého svatebního make-upu v den předsvatebního focení. Dvě mouchy jednou ranou, jednak víte, jak bude makeup vypadat a možná, vám profesionální makeup pomůže cítit se více sebevědomě před fotoaparátem.


185 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page