top of page

Jak zvýšit zobrazení vašich Instagram stories?

Jak zvýšit zobrazení vašich stories na Instagramu a přivést tak více sledujících či platících zákazníků na váš profil či web?

Pokračujte ve čtení ...


1) Ukažte svou osobnost

Jedním z nejlepších způsobů, jak si zajistit zaujaté publikum a zvýšený počet zhlédnutí příběhů, je ukázat svou osobnost, to je to, co vás dělá jedinečnými a co může udržet zájem lidí o váš profil. Zapřemýšlejte například o svých oblíbených televizních pořadech, pravděpodobně je rádi sledujete kvůli postavám v pořadu. Příběhy na Instagramu se neliší, chcete, aby vaše osobnost zazářila: sdílejte související témata, těžkosti, se kterými se můžete setkat, rozesmějte své sledující!2) Ukažte svou tvář ve svém prvním příběhu dne

Sem tam ukázat svou tvář v příbězích je velmi důležité, protože pomáháte vašemu publiku, aby vás poznalo. Pokuste se vždy začít příběhem s videem sebe sama tak, aby lidé přesně věděli, čí příběhy to sledují. Je tak velmi pravděpodobné, že se podívají na vše až do konce. Pomůže vám to také připravit scénu pro vaše zbývající příběhy toho dne. Pokud své příběhy začnete fotkou šálku kávy, je méně pravděpodobné, že to lidi zaujme, protože zde se nevypráví žádný příběh. Takto mohou vaše příběhy spíše vynechat, jelikož je nezaujali ihned na začátku - to odešle signál algoritmu Instagramu, který si "poznamená" že daná osoba nemá ráda vaše příběhy (odchází od nich) a nadále jí je nebude ukazovat. Tímto jste ztratili dalšího sledujícího vašich stories - takovému uživateli horko těžko něco sdělíte či prodáte Přemýšlejte o tom, co chcete říct, a pak až to natočze! I pro mě je to občas oříšek něco natočit a většinou mi to není příjemné s lidmi kolem.3) Napište, co říkáte ve svých příbězích To o čem v příběhu mluvíte, klidně i zjednodušeně, prostě přepište tak, aby si je návštěvník mohl přečíst. Ne všichni mají tu možnost poslouchat stories se zvukem. Procházejí si stories v práci v kanceláři, ve škole pod stolem, v autobuse a je škoda ztratit zájemce či sledujícího jen proto, že neví, o čem mluvíte. Pokud vás neslyší pak pravděpodobně přeskočí na další stories, nebo odejde.

4) Použijte nálepky pro zapojení publika Používání různých nálepek v příběhu na Instagramu vám nejen pomůže zjistit zajímavé informace o vašem publiku, ale také vám pomůže, aby vaše příběhy byly pro vaše sledující zábavnější, více vaše publikum zapojily a Instagram to samozřejmě vidí jako jejich zájem vás sledovat, takže je pravděpodobnější, že jim bude i v budoucnu ukazovat vaše příběhy!

Nálepky s příběhem zahrnují: Kvíz Hlasování Posuvník Otázky

Pokud nevíte, jak tyto nálepky začlenit pak zkuste "hrát hry" například: Ukažte sledujícím pár fotek a nechte je hádat kde to je. Případně dejte dvě fotky vedle sebe a nechte je hlasovat, která fotka je lepší. Mohou vám také dát rady na určité téma, doporučit místa či knihy, když se jich zeptáte. Mohou vám ohodnotit krásu vašich šatů/makeupu/designu (opět podle vašeho zaměření) díky posuvníku.


5) Přimějte své sledující, aby se zapojili u vašich příběhů I když nepoužíváte funkce příběhu Instagramu, stále chcete, aby vaše publikum zaujalo, protože to pomáhá algoritmu Instagramu sdělit, že lidem záleží na vašem obsahu, aby Instagram věděl, že jej má ukázat více lidem. To může zahrnovat například zasílání odpovědí na vaše příběhy, odpovídání na ně nebo dokonce sdílení vašich příběhů s ostatními.

Povzbuzuďte své sledující, aby vám poslali DM a nezapomeňte jim následně odpovědět!

Sdělte něco zajímavého nebo šokujícícho a naveďte sledující, aby to sdíleli se svými přáteli.

6) Zveřejňujte pravidelně Pokuste se každý den zveřejnit několik příběhů. I když si myslíte, že právě neděláte nic zajímavého či důležitého, pro někoho tam venku to naopak může být inspirativní.

Neobětujte však kvalitu kvantitě. Buďte kreativní ve hrách, mluvte o konkrétním tématu nebo jen ukažte, co právě děláte. 7) Pohrajte si s grafikou vašich stories Jedním ze způsobů, jak vaše publikum více zaujmout svými příběhy, je kreativita jak s písmem, tak designe a fotografií. Použijte například více fontů ve vašem sdělení a podbarvěte je.

Ručně můžete také určité informace zakroužkovat, přidat vtipnou nálepku, první písmeno nakreslit a zbytek dopsat, text můžete podtrhnout atd atd

8) Vytvářejte příběhy s více obrázky nebo videi Vložte více fotografií či videí do jednoho stories, aby to lidi donutilo se na vaše stories dívat trochu déle.

To samozřejmě opět vysílá signál algoritmu, že jsou vaše stories zajímavá a vhodná k doporučování dalším uživatelům.

Více fotografií lzde vložit z jednoho stories, pokud však chcete vložit vícero videí a to třeba v rámečcích, pak jsou vhodné externí aplikace jako je třeba UnFold.

9) Vysílejte ŽIVĚ Spuštění LIVE je další skvělý způsob, jak zvýšit vaši angažovanost. Když se objevíte v živém vstupu, Instagram pošle vašim sledujícím upozornění, že jste začali živé vysílání.

Díky živému vysílání můžete napřímo komunikovat se svými sledujícími, jakmile vám položí nějakou otázku do vašeho vstupu. Sledující se nemusí ani dlouho zdržet, stačí, že na vše živé vysílání klikne - to odešle signál agoritmu, že je o vaše vysílání zájem.

Další skvělá věc na živém vysílání je, že Instagram bude také upřednostňovat vaše příběhy na domovském kanálu, takže vás umístí jako první v přehledu stories - uvidí vás také více sledujících! A co vůbec řikat? Sepište si seznam otázek od vašich sledujících a odpovídejte na ně živě. Udělejte mini kurz na dané téma, kterému se věnujete. Ukažte lidem, kde se právě nacházíte, vemte je na procházku po vašem studiu/kanceláři/městě/eventu.

Toto vysílání si můžet také uložit a následně využít na dalších platformách.

10) Použijte značku umístění a hashtagy Snadný způsob, jak získat více zobrazení vašich příběhů na Instagramu, je použít značku polohy pro místo, kde se nacházíte, a také hashtagy relevantní pro váš příběh. Ve stories platí pravý opak co ve feedu, když se bavíme o hashtazích, zde čím větší tím lepší. Tak například pokud jste v Praze, použijte #praha. Vaše stories se pak může objevit pod tímto hashtagem a jak jistě víte, lidé mohou sledovat i dané hashtagy a třeba uvidí právě vaše stories, které je dovede na váš profil.

11) Setkejte se s dalšími influencery/business partnery Příběhy se mohou stát mnohem zábavnějšími a zajímavějšími, když zapojíte své přátele, dodavatele, business partnery a další! Můžete takto společně dělat rozhovory a stories uvidí jak sledující vaši, tak i jejich. Je to jednoduchý způsob, jak se dostat do podvědomí více lidí a tak získat další sledující či klienty.

12) Propagujte své příběhy pomocí příspěvků z feedu a obráceně Natočte stories, ve kterém dáte lidem vhled do určitého problému a sdělte jim, že zbytek se dozvědí v novém příspvěku ve feedu - přidejte odkaz a rázem máte člověk zainteresovaného jak do vašich stories, tak do vašeho feedu.

Fungovat to může i obráceně. Přidáte fotografii například z cesty či focení a podáte informaci, že tohle bylopravdu oříšek, chcete se dozvědět více? Video ze zákulicí je právě na našem stories.


BYLO TO PRO VÁS PŘÍNOSNÉ?

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli na Facebooku.


 39 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page