top of page

Jak se obléct na společné focení?

Jsem ráda, že jste se rozhodli si najmout fotografa pro zvětšení vašich společných chvil.

Fotografie je nádherné dílo, které vám i po několika letech pomůže si vybavit ten krásný okamžik a mnohdy i vžene slzy štěstí do očí.

Každopádně krásný a kvalitní výsledek nezáleží pouze na fotografovi, ale také na vás a je fajn, se na tuto hodinku či dvě připravit.

Jednou z nejčastějších otázek je: „Jak se obléct na focení?“ a tak si o tom dneska něco napíšeme.

Na focení se určitě upravte, ale dávejte pozor, ať jste to stále vy. chcete mít na fotkách nad rodinným krbem přeci sebe a ne nějakou "modelku" či cizí rodinu, je to tak? Pak zvolte líčení, účes i oblečení takové, které doma máte, které zvládnete, ve kterém je vám dobře .. zkrátka to, co jste vy.

Při výběru oblečení je důležité myslet i na místo focení, pravděpodobně si nebudete brát velkou večerní na pole, sako k rybníku apod.

Pokud však plánujete focení ve městě, pak se vám může hodit elegantnější oblečení typu business casual. Co na rodinné či párové fotce nevynikne je sportovní oblečení, jako když se chystáte na cyklistický závod nebo výšlap Sněžky.


Jak se obléct na společné focení?

Jaké vybrat barvy?

Klientům vždy doporučuji barvy světlejší jako je bílá, béžová, hnědá, šedá, případně světlá džínovina. Určitě si neberte křiklavé barvy typu žlutá a oranžová. Červená pak může stáhnout veškerou pozornost, se zelenou můžete zapadnout do pozadí (pokud se fotí v přírodě) a černá je obecně příliš hrubá na fotkách a nevyniknou detaily. Obzvlášť, když v páru oba dva přijdou oblečeni do černé od hlavy až k patě.


Pozor také na vzory

Obecně je lepší, když budete mít oblečení čistě bez potisku, maximálně s jemným vzorem. Tričko s velkým nápisem ADIDAS bude opět na fotografii příliš rušivé a my se chceme zaměřit na váš úsměv, rozzářené oči, případně zásnubní prstýnek či to maličké, jako nového člena rodiny.


Pokud si nejste jistí, vždy se můžete doptat. Klienti mi občas posílají fotky svého oblečení nebo rovnou celých outfitů a společně vybereme to pravé a hezké. Já už se tak předem mohu připravit na to, co budou mít na sobě a podle toho naplánovat náš společný čas s foťákem.


Inspirace na PINTERESTU a na mém INSTAGRAMU.


153 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

תגובות


Najdete mě na Instagramu

Příručka pro úspěšný Instagram

thumbnail.png

Naučte se využívat plný potenciál vašeho Instagramu a přiveďte tak dlaší sledující či klienty.

Tiskněte fotografie s LAAB

15c94a33.jpg

Vítejte na mém blogu. Zde sdílím své nejnovější práce, tipy na sociální media, podnikání a aktuality ze světa fotografe. Čtení si nejlépe vychutnáte s šálkem kávy nebo sklenkou vína!

bottom of page